Konak Konserleri
Antalya’da bir İlk !

Re22 2019 yılında Rengin Ekmekcioğlu ve Rebii Tınmaz tarafından kuruldu. Bu girişimin amacı bir sosyal sorumluluk projesi olarak öncelikle Antalya Kaleiçi özelinde bilimsel ve sanatsal nitelikli kültürel etkinliklerin gelişmesine katkıda bulunmak.  Dolayısıyla onunla büyüdüğümüz “ milli kültürü muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma”  hedefine göre biliminsanlarını  ve sanatçıları desteklemek.
Re22 bünyesinde dinletiler, sergiler, söyleşiler ve gösteri sanatları etkinlikleri düzenler. Re22 genç yetenekleri desteklemek gayesi ile master class çalışmalarına ev sahipliği yapar.
Re22 Sanat Yönetmeni soprano Ece İdil, Proje Koordinatörü ise keman sanatçısı Demet Emen’dir.

about iamge

Rengin Ekmekcioğlu

Üniversite öğrenimine Boğaziçi Üniversitesi ‘nde başlamış aldığı burs ile American University Washinton, DC de üniversite eğitimini tamamlayarak master yapmıştır.
Uzun yıllar İstanbul’da bankacılık sektöründe yöneticilik görevinde bulunmuştur.
Sektörle ilgili uluslararası kuruluşların yönetim kadrosunda yer almıştır.
Antalya Kaleiçi’nde iki tarihi konağı satın alarak restore etmiş ve 2009 yılından itibaren Kauçuk Hotel adı ile işletmeye başlamıştır. Halen Antalya Kaleiçi’nde yaşamaktadır.

about iamge

Ece İdil

Özgün konserleri ve CD leriyle Türkiye’nin ilk konser şarkıcısı ünvanını taşıyan Ece İdil, MSGSÜ Devlet Konservatuvarı’nda 37 yıl Opera ASD ‘nda Lied dersleri vermiş, şan hocalığı yapmış ve bölüm başkanlığında bulunmuştur. Ülkemizde birçok eserin orkestralarla solist olarak ilk seslendirilişini gerçekleştirmiştir. Paris, Varşova, Sofya, Rabat, Kasablanka da resitaller vermiş ve festivallere katılmıştır. Kültür Üniversitesi-Akıngüç Oditoryumu Genel Sanat Yönetmenliği, Kemer Country Konser Organizasyonluğu görevlerinde bulunmuş, halen Girgin Piyano ve Sanat Galerisi konser koordinatörlüğünü ve Re22, Kaleiçi Sanat Yönetmenliğini sürdürmektedir. Kalan ve AK etiketli 4 CD si mevcuttur.

about iamge

Demet Emen

Ankara’da doğan sanatçı 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara
Devlet Konservatuarı’dan öğrenci başarı ödülü alarak mezun oldu. Keman
çalışmalarını Prof.Reyyan Yücelen-Başaran ile Oda müziği çalışmalarını ise
Prof. Ulvi Yücelen ile tamamladı. 1998 yılında Genç Yetenekler Keman
Yarışması’da ‘Mansiyon’ ödülü aldı ve araştırma görevlisi olarak atandı.
2008 yılında Yüksek Lisans ve 2010 yılında Doktora Sanatta Yeterlik
çalışmalarını Prof.Server Ganiyev ile Bilkent Üniversitesi MSSF’ de
tamamladı. 2002-2011 yılları arasında Hacettepe Senfoni Orkestrası’nda Baş Kemancı olarak görev yaptı. 2015 yılında Barok Keman sanatçısı Claudia Schwamm ın daveti üzerine La-Banda Barok Orkestrasında Barok Keman Sanatçısı olarak görev yaptı.(Almanya/Nürnberg). Sanatçı,Riedelbauch un yaptığı Nürnberg Uluslararası Barok Müzik Festivali nde her yıl barok müzik konserleri vermektedir. Solo çalışmalarının yanında oda müziği çalışmalarını ise kurucusu olduğu Likya Ensemble ile devam ettiren sanatçı 2011 yılından beri Antalya Devlet Opera ve Balesi’ nde Orkestra Sanatçısı olarak görev yapmaktadır.