Yeni Yıl Konseri

Yeni Yıl Konseri
Nurdan Küçükekmekçi
Soprano
Umut Tarık Akça
Bariton
Marvida Hüseyinova
Piyano

Nurdan Küçükekmekçi

D.E.Ü. Devlet Konservatuvarı’ndan  üniversite birincisi olarak mezun oldu. 1996 Yılında yüksek lisans  eğitimini tamamladı.
1994 de İstanbul’ da yapılan Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı Şan Yarışması’nda  birincilik ödülü aldı.
1999 da Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde solist sanatçı olarak göreve başladı.
Eylül’  2000 de Bakü ‘de  yapılan II. Uluslararası Şan Yarışması ’nda en iyi yorumcu olarak “Jüri Özel Ödülü” ne layık görüldü..Repertuarında bulunan  eserler ; Rusalka, Rigoletto, Figaro’nun Düğünü ,Herkül ,Aşk-ı Memnu, Medea , Don Giovanni , Lucia di Lammermoor , La Boheme , Saraydan Kız Kaçırma , La Traviata , Carmen , Aida, Zaide, Yolanta bazılarıdır.2008 yılında Mavi-Nota müzik gazetesinin “yılın sanatçısı.
2015 yılında da Semiha Berksoy Opera Vakfı tarafından verilen “yılın en iyi kadın opera sanatçısı”ödülüne layık görüldü.
Şan çalışmalarını 2001 yılından bu yana aralıksız olarak Polonya’lı şan pedagogu  Tenor Roman Werlinski ile sürdürmektedir.

Umut Tarık Akça

Müzik eğitimine piyano ve viyolonsel ile başladı.2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun oldu.2005 yılında İzmir operasında çalışmaya başlayan sanatçı2011 yılından itibaren çalışmasına Antalya Devlet Opera ve Balesinde solist olarak sürdürmektedir.

Marvida Hüseyinova

Azerbeycan Devlet Konservatuvarını bitirdi. 1979 yılında Bakü operasında çalışmaya başladı ve 20 yıl orada çalıştı. 1999 yılından 2019 yılına kadar Antalya Devlet Opera ve balesinde sahnelenen tüm eserlere sanatçıları hazırladı. Repertuarında 50 ye yakın opera bulunmaktadır.

Etkinlik Saati